FEIN-NÁŘADÍ s.r.o.Ing. Libor Hýbl, Prodej profesionálního elektrického ručního nářadí

Hlavní stránka

Mapa webu

Fein
Grit
Brusivo
Geko
Eisemann
Elektrocentrály R.I.D.
Kontakt

Navigace:  Hlavní stránka  Odrážka Novinky a informace Informace o značkách Geko

Hledání:

Novinky a informace

Média

O společnosti

Katalog výrobků

Profesionální elektrické ruční nářadí Fein

Profesionální pásové stacionární brusky Grit

Profesionální elektrocentrály Geko

Profesionální elektrocentrály Eisemann

Profesionální brusivo

Profesionální elektrocetrály R.I.D.

Nákupní košík

Zboží

Ks

Pouzdrový konektor

1

AFSC 18 QSL - profesionální sada FEIN pro sanaci obkladů/ koupelen AFSC 18 QSL - profesionální sada FEIN pro sanaci obkladů/ koupelen

1

Sada plstěných leštících desek (2ks/bal.)

1

Celkem včetně DPH

21 408, 00 Kč

Přihlášení zákazníka

Uživatel. jméno:

Heslo:

Nemáte ještě registraci?

Novinky a informace - Informace o značkách - Geko

Metallwarenfabrik Gemmingen GmbH.&Co. - výrobce elektrocentrál

15.10.2007, 08:43

Výrobní závod Metallwarenfabrik Gemmingen GmbH.&Co. vznikl již v roce 1961. Vyrábí celkem ve třech závodech generátory, elektrocentrály a další komponenty pro strojírenství a elektroprůmysl.

Tématické zařazení:

Novinky a informace Informace o značkách Geko

 

Na konstrukci a výrobě se podílí tým téměř 300 pracovníků, kteří jsou celosvětově uznáváni díky svým špičkovým pracovním výkonům. Nejmodernější výrobní, skladové a komunikační technologie umožňují racionalizovat výrobu a všechny její součásti. Stěžejní náplní činnosti firmy je výroba elektrické energie. Na tuto oblast činnosti se specializovala firma Geko již od počátku své činnosti a za tuto dobu získala mnoho zkušeností, velkého množství informací , a vzhledem k aktuálním vývoji je využívá v praxi pro maximální spokojenost svých zákazníků.   

 

Kvalita

U firmy Geko jsou kladeny extrémní nároky na výkony všech zaměstnanců, které jsou spojovány se značkou "Made in Germany". Kvalita výroby při tom hraje významnou úlohu. Všechny Geko - elektrocentrály jsou během výroby testovány, co se týče kvality a funkčnosti všech komponentů. Výrobky se testují v moderních zkušebnách. Systém kvality je vybudován dle norem ISO 9002 a v oblasti vojenské dle AQAP-130.

  

GEKO - typové označení

V typovém označení elektrocentrály jsou obsaženy rozsáhlé technické informace. Aby jste měli úplný přehled, zde jsou zapsána všechna zkrácená označení.

 

 

MALÉ GEKO - TECHNIKA od A do Z

 

Generátory

Asynchronní generátory
GEKO - asynchronní generátory jsou odolné proti zkratu, mají samoindukční vnitřní pólové stroje podle směrnice VDE 0530 s asynchronním způsobem konstrukce, bez sběracího kroužku a kartáčků, indukce střídavého proudu s indukční jednotou z kondenzátorů z umělohmotných folií odolných proti probití a dielektricky pevných, izolační třída F, způsob ochrany IP 54, chráněno proti prachu a stříkající vodě. Měděná vinutí statoru jsou odolná proti vlhku i v tropických podmínkách.

Synchronní generátory
U synchronního generátoru je magnetickým polem rotoru a vodiče cívka statoru. Prostřednictvím indukčního vinutí je usměrňováno vytvořené napětí pomocí diodových mostů a přiváděno vinutím rotorového pole. Tím se zvyšuje magnetismus v rotoru. Toto zvýšení má za následek, že vytvořené napětí stoupá do té doby, dokud nezískáte pomocí regulátoru nastavené hodnoty. Způsob ochrany IP 23.

Rozběhové zesílení
Pokud asynchronní generátory získají konstantní indukci prostřednictvím indukčních kondenzátorů, odpadá dodané napětí při stoupající zátěži. Při zatěžující zkoušce s odporovou zátěží se napětí pohybuje až k jmenovitému zatížení ve stanovené toleranci, +/- 10% dle směrnice DIN 6280.
Při napojení např. elektromotoru se vyskytují však obzvlášť v rozběhové fázi krátkodobé, velké proudy se značnými fázovými posuvy. U Geko - asynchronních generátorů se používá elektronicky řízené rozběhové zesílení. Pokud dodaný proud stoupá podle typu generátoru na různou hodnotu, bude připojen přes speciální stykač kondenzátoru jeden nebo více přídavných kondenzátorů k základní indukci. Tak bude kompenzován pokles napětí vyvolaný vysokou zátěží, což způsobí silně zvýšený výkon generátoru. Aby nebyly způsobeny žádné termické škody na generátoru, je tato dodatečná indukce prostřednictvím elektroniky asi po 8 sek. zase odpojena. Podle poznatků praxe je tato doba zcela postačující k rozběhu připojeného elektromotoru, stejně tak pro ohřátí generátoru. Provedení všech generátorů v izolační třídě F. Rozběhové zesílení by nemělo být použito pouze v případě, že by elektrocentrálou byl poháněn svařovací přístroj. Prostřednictvím kolísavého poklesu vyšších proudů při svařování by byl stykač nepravidelně zapojován, což by vedlo natrvalo k poškození stykače nebo vinutí. Pro uživatele, kteří chtějí používat elektrocentrálu při svařování a současně potřebují rozběhové zesílení, má Geko k dispozici elektrocentrály s odpojitelným rozběhovým zesílením. Přitom je prostřednictvím manuálního přepínání na ,,svařování´´ potlačeno připojení dodatečných kondenzátorů.

 

Ochrana proti přetížení

Všechny Geko - elektrocentrály s benzínovými motory a dieslovými motory - modely 9001 jsou vybaveny termickou kontrolou generátorového vinutí. Jednofázová vinutí jsou opatřena dvěmi termickými čidly a trojfázová vinutí třemi termickými čidly.Tak je v každém případě zajištěna spolehlivá termická kontrola generátorového vinutí. Při nadměrné teplotě nebo nedostatku oleje motoru je elektrocentrála okamžitě zastavena. Odpojení nastává při teplotě vinutí ca. 155 oC. Tímto opatřením je zajištěna optimální ochrana Geko - elektrocentrál a zvýšena spolehlivost. Použití drahého výkonnostního spínače k ochraně proti přetížení generátoru již není nutné u téměř všech typů. Při překročení hraniční teploty se uzavírá kontakt termického čidla, u benzínových motorů primární strana zapalovací cívky. Tak je zapalování přerušeno a motor zastaven. Dieslové motory jsou zastavovány pomocí elektronicky řízeného magnetického ventilu. Motor lze opět nastartovat v případě, že je vinutí generátoru ochlazeno tak, aby se opět otevřel kOntakt termického čidla.

Způsob ochrany
Způsob ochrany el. strojů je stanoven dle směrnice DIN 40050. To znamená, že elektrické stroje musí být tak dimenzovány , aby byly chráněny proti vlhkosti a před cizími tělesy. Způsob ochrany je udaný písmeny IP, vyplývá z technicko - ekonomických ukazatelů.

Prvotní ukazatelé:
2 Ochrana proti proniknutí cizích těles s průměrem větším než 12 mm
3 Ochrana proti proniknutí cizích těles s průměrem větších než 2,5 mm
4 Ochrana proti proniknutí cizích těles s průměrem větším než 1 mm
5 Ochrana proti škodlivému usazování prachu. Vniknutí prachu není zcela zabráněno, ale prach
nepronikne v takovém množství, které by způsobilo komplikace při práci.

Další ukazatelé:
3 Voda, která kolmě padá v libovolném úhlu do 60 stupňů, nemá žádný škodlivý účinek.
4 Voda, která stříká ze všech směrů proti provoznímu prostředku, nemá žádný škodlivý účinek.

Z toho vyplývá, že způsob ochrany IP 54 Geko - generátorů od 1 kVA - 9 kVA představuje velmi vysoký bezpečnostní standart.

 

 

Kliknutím zvětšíte obrázek

 

Kliknutím zvětšíte obrázek

 

Kliknutím zvětšíte obrázek

 

Kliknutím zvětšíte obrázek

 

Kliknutím zvětšíte obrázek

 

Kliknutím zvětšíte obrázek

 

(c) Fein - Nářadí s.r.o.    |    Web & Media a.s. - Tvorba www stránek